bio-tec@bio-tec.pl Telefon: +48 664 944 944

Zbiorniki z barbotażem i mieszadłami

Kolejną część naszej oferty stanowią zbiorniki z barbotażem i mieszadłami. Oferujemy zbiorniki o różnej pojemności, o konstrukcji pionowej lub poziomej. 

Zbiornik może być wyposażony w wydajne, dostosowanie do rodzaju instalacji mieszadła. W zależności potrzeb zdecydować się można na mieszadła górne lub boczne. 

Kolejnym elementem zbiornika jest kolumna barbotażowa. Barbotaż to proces przepływu gazu w formie pęcherzyków przez warstwę płynu. Taki proces przeprowadzany jest w celu zwiększenia powierzchni styku gazu z cieczą, a także w przypadku mieszania cieczy i zawiesin.   

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji.

Zbiorniki z barbotażem stosuje się do przeprowadzenia procesów chemicznych takich jak odgazowanie termiczne czy mieszanie cieczy, gazów lub zawiesin. We wnętrzu zbiornika barbotażowego znajduje się co najmniej jedna kolumna barbotażowa oraz część, w której mieszana jest ciecz. Później ciecz w ramach procesu barbotażu miesza w kolumnie z gazem. Dodatkowo w tego typu zbiornikach stosuje się specjalne mieszadła, które przyspieszają przebieg danego procesu.

Bio-Tec – projektowanie i produkcja zbiorników z barbotażem i mieszadłami

Projektujemy i produkujemy zbiorniki z barbotażem o parametrach technicznych dostosowanych do potrzeb klienta – mogą być to zbiorniki pionowe lub poziome z mieszadłami bocznymi, lub górnymi. Cechuje nas rzetelność i terminowość – zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane naszą ofertą.

Barbotaż – co to takiego

Barbotaż jest procesem chemicznym, który polega na przepuszczaniu pęcherzyków gazu przez cząsteczki cieczy. Proces ten zwiększa powierzchnię kontaktu obu substancji, co znacząco przyśpiesza mieszanie się ich ze sobą. Barbotaż przeprowadza się przy użyciu barbotera zwanego również bełkotką.