bio-tec@bio-tec.pl Telefon: +48 664 944 944

Produkcja kontenerów technologicznych

Zakres naszych usług obejmuje produkcję kontenerów technologicznych. Kontener technologiczny to specjalnie zaprojektowana konstrukcja, składająca się z ramy i poszycia, w odpowiedni sposób zabezpieczona. W zależności od przeznaczenia, wyposażenie kontenera wygląda inaczej, może obejmować wzmocnioną podłogę, przepusty kablowe, czerpnie i wyrzutnie powietrza, systemy wentylacyjne i wiele innych. 

Kontenery technologiczne – zastosowanie 

Takie kontenery sprawdzają się w roli pomieszczeń technicznych, biokotłowni,  serwerowni, wykorzystywane są do przechowywania agregatów prądotwórczych, urządzeń teleinformatycznych, stacji uzdatniania wody, różnego rodzaju maszyn i urządzeń.  

Kontenery technologiczne – zalety

Kontenery technologiczne mogą być zamontowanie w niemal każdym miejscu – jeśli tylko podłoże spełnia odpowiednie kryteria. Daje to dużą swobodę. Ponadto kontenery mogą być zamontowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz różnego typu obiektów, na przykład w halach produkcyjnych. Znaczącą zaletą jest także duża dowolność w kwestii wyposażenia.

Projekt i produkcja kontenerów

Jak przebiega produkcja kontenerów technologicznych i z jakimi kosztami jest związana? W pierwszej kolejności odbywa się rozmowa, podczas której ustalane są wszelkie szczegóły dotyczące przeznaczenia i wyposażenia kontenera. Uzgadniane są kwestie izolacji ścian (np. płyta warstwowa lub wełna mineralna), konstrukcji i właściwości podłogi (na przykład podnoszona antystatyczna), liczba otworów okiennych i drzwiowych i inne szczegóły.

Cena kontenerów technicznych uzależniona jest od kilku czynników. Przede wszystkim będą to: rodzaj wykorzystanych materiałów, wyposażenie, rodzaj montowanych instalacji.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji.