bio-tec@bio-tec.pl Telefon: +48 664 944 944

Pompowanie biogazu

Pompowanie biogazu odbywa się za pomocą specjalistycznych urządzeń, takich jak na przykład pompy ślimakowe. Na czym polega ich działanie? Transportują wysokolepkie substraty między fermentatorami. Oferowane przez nas maszyny zostały wytworzone ze sprawdzonych, starannie wyselekcjonowanych komponentów o potwierdzonych parametrach technicznych. Dzięki temu są niezwykle wydajne, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia o charakterze mechanicznym. Będą spełniać przypisane im funkcje przez długi czas, co pozwoli zaoszczędzić na wymianie lub naprawie sprzętu i odciążyć firmowy budżet. 

Pompowanie biogazu – nasza oferta

Nasza oferta jest bardzo różnorodna, dzięki czemu każdy znajdzie w niej urządzenie dostosowane do wymogów danej biogazowni, a także indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem w produkcji opisywanych maszyn. Wykorzystujemy przy tym zaawansowane procesy technologiczne. Wybierając proponowane rozwiązania, mają Państwo pewność, że sięgają po najlepszy sprzęt dostępny obecnie w branży ekologicznych źródeł energii.

Pompy ślimakowe

W ramach naszej oferty zajmujemy się projektowaniem oraz produkowaniem nowoczesnych pomp ślimakowych wykorzystywanych powszechnie, między innymi do pompowania biogazu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz zdobytej na przestrzeni lat wiedzy jesteśmy w stanie zrealizować zróżnicowane zamówienia.

Proponujemy zakup pomp ślimakowych, które wyróżniają się efektywną, jak również trwałą oraz niezawodną pracą. Działają bezawaryjnie nawet w trudnych warunkach. Co istotne, urządzenia te wspomaga także system zabezpieczenia przed suchobiegiem. Projektujemy i produkujemy pompy ślimakowe w różnych wersjach, w zależności od rodzaju pompowanego przez nią substratu.

Pompy krzywkowe

Projektujemy oraz produkujemy także inne pompy wyporowe, czyli krzywkowe, które również wykorzystuje się podczas pompowania biogazu. Praca tych urządzeń polega na przeciwstawnym obracaniu się wirników w części ssawnej pompy. W momencie oddalania się od siebie tworzą pustą przestrzeń, która wypełniana jest pompowaną mieszaniną. Następnie transportowana substancja zbiera się wokół ściany przez krzywki. Elementy te wypierają natomiast substancję na zewnątrz.

Warto podkreślić, że proces pompowania przy wykorzystaniu pomp krzywkowych jest delikatny. Urządzenia te są natomiast solidnie wykonane i wytrzymałe.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.